2022 Dekorasyon Trendi : Sürdürülebilirlik

2022 Dekorasyon Trendi : Sürdürülebilirlik

2022 ev dekorasyonu fikirlerinde son yıllarda çevreye olan duyarlılığında artmasıyla doğaya dönüş konsepti hâkim olacak. Sürdürülebilir eşyalar, doğal malzeme kullanımı ve organik dokuların hâkim olduğu mekanlar ön planda olacağa benziyor.

Önümüzdeki yıl evlerde çokça göreceğimiz renklerin başında mavi ve tonları gelecek. Yine ilhamını doğadan alan deniz-gökyüzü tonlarını evlerimizde sıklıkla kullanacağız. Özellikle mavinin koyu tonlarını duvarlarda sıklıkla göreceğiz. Koyu mavi tonlar mekanlarınızda yeni tasarım fikirleri için şık bir fon yaratırken, beyaz uyumu ve metal aydınlatmalar ile kullanıldığında ortama sofistike bir hava katacak.

Yine yeni yılda evinizde bitki ve çiçeklere geniş bir yer ayırın. Yaşam alanınızda bitkilere daha çok yer açmak karbon ayak izinizi dengelerken, dekorasyonunuzu da zenginleştirir. Doğaya dönüş konseptini en güzel şekilde göstermenin yolu şüphesiz bolca bitki ve doğal ürün kullanımı ile mekanlarınıza dinginlik ve huzur aşılayabileceksiniz.

Evinize yeni bir eşya alırken de iki kere düşünmenizde fayda var. Yeni eşya alırken içeriğinde plastik olan ürünleri tercih etmeyerek sürdürülebilir mobilyaları satın almaya özen gösterebilirsiniz. Doğal taştan sehpalar, ahşap objeler doğanın birer parçası olarak yeni yılda evlerimizde çokça yer alacağa benziyor.

2022 ev dekorasyonu ayrıntılarına baktığınızda karşımıza çıkan ahşap ve organik dokular adeta doğaya özlemin bir yansıması. İskandinav mimarisi ile hayatımızda yer eden önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da; mat, düz ve sade tarzı denemeye devam edebilirsiniz. Duvarlar ve hatta tavanlar için de kullanılabilecek bu yumuşak ve sıcak dokular mekanlarınıza sıcak bir hava katacak.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.