2022 Yılının Rengi: Very Peri

2022 Yılının Rengi: Very Peri

Her yıl yılın rengini açıklayan Pantone, 2022 yılının rengi için bu sefer olan tonların dışında yeni bir renk yarattı. Rengin adı: Very Peri. Very Peri rengi mavinin sabitliğini kırmızının heyecanıyla harmanlanarak elde edildi.

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, “Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getiriyor. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor” dedi. Very Peri’nin aynı zamanda ‘geleceği’ simgeleyen bir renk olduğu düşünülüyor. Geride bıraktığımız yıl içerisinde yaşadığımız zorluklara vurgu yapan Pantone Başkan Yardımcısı Pressman, bu gibi dönemlerde insanlara güç veren şeyin ‘merak’ ve ‘cesur yaratıcılık’ duyguları olduğunu belirtiliyor. Benzer şekilde Eisemen, 2022 yılının Very Peri renginin ‘canlılığı, mutluluğu ve aynı zamanda özgüvenli bir yaratıcı ruhu’ taşıdığını belirtiyor.

Very Peri ile hem canlı bir renk olup hem de sakin bir ton yakalandı. Yeni yılda evinizin enerjisini değiştirmek için bundan daha iyi bir kombinasyon olamaz. ‘Sakinliğe ilham veren ancak menekşe kırmızısı alt tonla canlandırılan bir mavi’ olarak tanımlanan Very Peri rengine, yeni yılda ev dekorasyonunuzda mutlaka yer açın.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.