Ev Dekorasyonunda Yuvarlak Hatlı Organik Formlar

Ev Dekorasyonunda Yuvarlak Hatlı Organik Formlar

2021 yılının gözde olacak dekorasyon yaklaşımlarından birini yuvarlak hatlı formlar oluşturacak. Sevimli, kıvrımlı ve renkli hatların hakimiyetini göreceğimiz bu trend ile mekanlara dinamik ve eğlenceli bir hava bürünecek. Eğer evinizde kenar ve köşelerden oluşan keskin ve sabit çizgileri görmekten sıkıldıysanız yuvarlak bir düzen görünümü kazandırmanın tam zamanı. 

Yuvarlak hatlı organik formlar mekanınızda yumuşak bir geçiş yaratırken kişiler üstünde de sakinlik ve dinginlik unsuru oluşturacaktır. Seçeceğiniz objelerle de bu görünümü destekleyerek mekanınızda daha huzurlu bir hava yaratabilirsiniz. Örneğin salonunuzda yarım ay kanepeleri kullanabileceğiniz gibi yuvarlak hatlı keyif koltuklarından da yararlanabilirsiniz. Her şeyden önce yuvarlak hatlı dekorasyon öğesi için salonunuzun büyüklüğünü iyi hesaplamalısınız. Kaplayacağı alan ve koyacağınız bölümün ölçülerini iyi seçmelisiniz. Bir diğer önemli unsurda seçeceğiniz renkler. Soft tonlarda bir koltuk seçimi hemen hemen her mekana ayak uyduracaktır. Üzerinde kullanacağınız renkli veya desenli tekstil ürünleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yuvarlak formlu kanepenizi duvara dayayabilir, evinizin en aydınlık köşelerinden birine camınızın önüne yerleştirebilirsiniz. Bu tarz bir salon dekorasyonunda kanepenizle kombin oluşturabilecek en iyi yöntem devasa salon bitkileridir. İri yapraklı büyük boy bitkiler ile botanik köşesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca yine organik formlara yakışacak modern görünümlü metal ayaklı aydınlatmalar dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Genel olarak ev dekorasyonlarında sıkça gördüğümüz sıradanlığın dışına çıkarak evlerinize şık bir stil kazandırabilirsiniz.Alışılagelmiş klasik hatlı mobilyalardan sıkıldıysanız kalıpların dışına çıkmak için işte size fırsat!

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.