Huzurun Rengi : Yeşil Tonları

Huzurun Rengi : Yeşil Tonları

Her renk kendine has dalga boyu ve enerjiye sahiptir. Bu yüzden her rengin kendine özgü yaydığı bir enerji vardır.  Yeşil; güveni, cömertliği, huzuru ve istikrarı çağrıştırırken girdiği mekanlarda şifacı bir etki yaratır. Özellikle teknolojiyle içli dışlı olduğumuz son dönemlerde doğayı kucaklayan ve özümseyen dekorasyon fikirleri 2022 dekorasyon trendleri ile dengeyi bulmaya çalışıyor. Yeşil renginin rahatlatıcı ve dinginleştiren tonlarını ev dekorasyonunda kullanmaya başlamanın tam sırası!

Ev dekorasyonunda kökleri doğaya uzanan yeşil renk ile okyanus sularının turkuaz tonları veya güneşin çarpıcı sarılarıyla bir arada kullandığınızda mekanınızda kontrast bir farklılık yaratarak atmosferi anında değiştirebilirsiniz. Yeşil rengin ortamı tazeleyici etkisini; çam yeşilinden, zümrüt, adaçayı ve daha pastel tonlarına uzanan bir renk skalası tercih ederek artırabilirsiniz. Yeşilin hâkimiyetindeki yaşam alanlarını fazlalaştırarak mekanınız üzerindeki  fiziksel ve duygusal yükleri hafiflettiğini göreceksiniz.

Bununla beraber doğada var olan doğal yeşil bitkileri de unutmamak gerek. Yeşili bol bitkileri ortamınızın dekoruna katmakta fayda var. Çiçekli veya çiçeksiz bitkilere evinizde dilediğiniz biçimde yer verebilirsiniz. Bu sene de popülaritesinden ödün vermeyen “ev ormanları” için tercih edilen bitkilerin başında tavandan sarkıtılmış aşk merdivenleri, deve tabanı, salon palmiyeleri ve çeşitli boylardaki kaktüsler yer alıyor. 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.