Koyu Renk Mutfak Dekorasyonu

Koyu Renk Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda koyu renklerin tercih edilmesi 2021 yılının trendi oldu denebilir. Özellikle biz mimarlar olarak uzun yıllardır mutfak dekorasyonunda siyah ve ahşap renklerini sıklıkla bir arada kullanmaktayız.

Müşterilerin isteğinin yanı sıra bir iç mimarın tasarımcı gözüyle de bu iki renk birbirine oldukça yakıştırılmaktadır. Doğru uygulandığı takdirde mutfağınızda asil ve şık bir görünüm sağlar. 2021 yılının trendi olan bu dekorasyon fikrini uygulamak için bir mimarın tasarımcı gözünden tavsiyelerimizi dinleyebilirsiniz.

İç cephe renginde beyaz gibi soğuk renkleri tercih etmek siyah mutfak dolaplarını ve ahşap detayları vurgulayacaktır. Masa ve sandalyelerde siyah, deri ve metalik materyaller kullanılabilir. Buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi, davlumbaz ve su ısıtıcı gibi elektronik ürünlerde siyah veya beyaz renkler tercih edebilirsiniz. Eğer mutfağınızda ahşabın doğal rengini tercih etmek yerine daha metalik veya canlı renklere yönelmek istiyorsanız günümüzde kırmızı, bordo hatta sarı renginde elektronik eşyalar da sıklıkla üretilmekte, bunları doğru renkte ürünlerle birleştirebilirsiniz. Örnek olarak kırmızı, beyaz ve siyahı bir arada ve bu üç rengin dışına çıkmadan mutfak içerisinde kullanabilirsiniz. Zemin kısmındaki seramiklerde ise siyah ve beyazı modern çizgide tutarak geometrik şekiller ile kullanmak mutfağın dekorasyonunu benzersiz kılmanızı sağlayacaktır.

Baz rengi olarak siyah hoşunuza gitmediyse koyu kahveler, yeşiller ve maviler tercih edilebilir. Bu renkleri kullanmak siyah rengini kullanmaktan daha kolaydır. Neredeyse her renk mutfak materyali ve çiçek detayları ile sorunsuzca bir arada kullanılabilir. Fakat siyah rengi bizi biraz daha kısıtlar çünkü siyahın ciddi duruşu çok fazla rengi ve gösterişi bir arada bulundurmaya olanak vermez. Yine de siyahtan vazgeçemiyorsanız en fazla iki ya da üç renge kadar seçeceğiniz renk ile modern ve şık bir tasarım oluşturabilmek mümkün.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.