Mekanlarda Sonsuzluk Hissi: Mikro Beton

Mekanlarda Sonsuzluk Hissi: Mikro Beton

Uygulama olarak uzun yıllardır kullanılan ama son zamanlarda sosyal mecralarda örneklerini sıkça görmemiz ile dikkat çeken mikro beton uygulaması ile karşınızdayız. Ofis, avm, sanat galeri dekorasyonlarında ve son yıllarda ıslak hacimli alanlarda sıkça tercih edilen mikro beton zemin uygulamalarına gelin birlikte bakalım.

Uygulama hem uzun süre kullanım hem diğer zemin kaplamalarına göre çok daha sağlam olması sebebi ile ilk tercihler arasında yerini aldı. Mekanlarda yarattığı duvar ile birleşmiş sonsuzluk hissiyatı ise tercih sebeplerinin başında geliyor. Metrekaresi küçük olan alanları bile olduğundan ferah göstermesi ise başka bir avantaj. Mikro beton uygulamasının en büyük avantajlarından bir diğeri ise sağlıklı bir ortam yaratması bakımından öne çıkıyor oluşu. Çok düşük zararlı madde içermesi nedeniyle, zararlı organizmaların üremesine de engel oluyor. İçeriğinde toksit ham madde olmaması sebebi ile aynı zamanda çevre dostu bir ürün.

Mikro beton zeminin kullanım alanları ise oldukça yaygın. Ofisler, galeriler, alışveriş merkezleri, showroom, otopark zemin kaplamalarında, ev ve işyerinde ıslak hacimli alanlarda kullanılabiliyor. Özel bir uygulamaya sahip olması ile ayrılan mikro beton zemin uygulaması, uygulama sonrasında üzerine son kat kendine has özel üretim cila uygulaması ile sonlandırılıyor.

Hem maliyet artısı sağlaması açısından hem geri dönüştürülebilir bir uygulama olması ile mekanlarınıza yapacağınız ideal bir yatırım uygulaması diyebiliriz. Zemine kattığı pürüzsüz görünüm ve temizlik rahatlığı ile de dekorasyon trendleri arasında uzun sürede bir numarada kalacağa benziyor.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.