2023 Dekorasyon Trendleri Sürüyor

2023 Dekorasyon Trendleri Sürüyor

Dünya değişiyor, fikirler değişiyor ve yaşamın her alanında yenilikler gerçekleşiyor. Ancak bununla birlikte değişmeyen ve bizim için her zaman gerekli olan değişmezler de var. Bize göre, geleceği şekillendirecek olan yeni fikir ve trendler, değişimi ve geleneği birlikte ele alabilenler olacak. Yaşadığımız evler için de bu böyle. Mimari, ev dekorasyonu ve konut planlaması gibi noktalarda gelecekte çok güzel şeyler ortaya çıkacak gibi. Peki, 2023 yılında ev dekorasyonu ve dizaynı konusunda bizi neler bekliyor?

  • Sürdürülebilir Yaşam Öne Çıkıyor

Sürdürebilirlik, sürdürülebilir yaşam, temiz enerji gibi kavramlar gün geçtikçe daha çok öne çıkıyor. Sanayileşmiş ülkeler, global markalar her geçen gün bu kavramlar üzerinde daha çok duruyorlar. Sürdürebilir yaşam özetle; gereksiz kullanımı azaltmak, doğal olanı tercih etmek ve kullandığımız kaynakları gelecek nesilleri de düşünerek bilinçli bir şekilde kullanmayı amaç ediniyor. Bu noktada evimizdeki eşyaları doğa ile uyumlu hale getirebilir, ahşap veya metal malzemeler kullanarak geri dönüşüm için kolaylık sağlayabilirsiniz.

  • Minimalizm Akımı Yaygınlaşıyor

Minimalizm sadeliği, sakinliği ve basitliği öne çıkartan bir akımdır. Evimizi dekore ederken minimalist bir yaklaşımı öne çıkarak olursak bunun birçok faydasını görebiliriz. Fazla eşyalardan kurtularak odaklanmamızı artırabilir, evimizde ferahlığın tadını çıkarabilir, daha rahat hareket edebilir ve hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Ayrıca fazlalıklardan arınmak ruh ve beden sağlığınıza çok iyi gelecektir. Sade olmanın tadını çıkarmak size yeni bir bakış açısı kazandırır.

  • Her Zaman Geçerli Olacak Dekorasyon Önerileri Yine Karşımızda

Ev dekorasyonu konusunda içeriği, renkleri, materyalleri ve malzemeleri değişse de kendisi hiçbir zaman değişmeyecek noktalar bulunmaktadır. Evinizi yeniden dekore ederken trend renklere ve hatta renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Örneğin bu yıl nötr renkleri esas renkler olarak düşünüp canlı renkleri yardımcı renkler olarak düşünmek moda. Toprak renkleri ve tonları, yeşil ve tonları ve sarı diğer trend renkler olarak biliniyor.

Sadece renklerle bitmiyor, aksesuarlardan eşyalara, tablolardan kullanım alanlarına her şey dekorasyonun bir parçası adeta. Mobilyalarda doğal materyalleri, eşyalarda yeni nesil teknoloji ürünlerini kullanabilirsiniz. Sanatın gücüne inanarak zevkinize göre tablolar sipariş ederek her gün o ilhamı yaşayabilirsiniz. Son dönemlerde tablolarda geometrik desenler öne çıkıyor ancak siz tarihten bir kare, ilham verici bir manzara veya farkındalığı artıran bir tablo ile dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.