Tarz Sahibi Kütüphaneler

Tarz Sahibi Kütüphaneler

Kitaplara ev sahipliği yapan kitaplıklar dekorasyonun önemli tamamlayıcılarından. Devasa boyutta ya da bulunduğu mekana uygun minimalist tarzda kullanılabileceği gibi kitap arşivinizlede doğru orantılı. Hem kullanışlı hem de estetik kitaplıklar ile mekanınızın havasını tamamiyle değiştirmek mümkün. Gelin kütüphanenize hareket kazandıracak fikirlere birlikte göz atalım.

Renk Blokları

Kütüphanenize dikkat çekici bir görünüm vermek için yapabileceklerinizden ilki kitapları kullanarak renk blokları oluşturmak. Kitapları kapak renklerine ve boyutlarına göre dizerek hem dekorasyonunuzu canlandırabilir hem de kitaplığına düzen katabilirsin.

  • Zıt Kutuplar

Konu renkten açılmışken, kitapların yeterince uyumlu ya da dekoratif olarak tatmin edici değilse kitaplığını kontrast oluşturan bir renge boyamayı dene. Odanın geri kalanıyla tezat oluşturacak renkteki kitaplıklar ve gömme raflar odak noktası oluşturarak dekorasyonuna keskinlik katacaktır.

  • Görünmezlik Hissi

Kütüphaneni duvarının rengiyle bir tutarak bütünlük hissini sağlayabilirsin. Mekanının renkleriyle aynı gömme raflar yardımıyla mekandaki bütünlük hissini pekiştirebilir, doğru aksesuar seçimleri yaparak kitaplığın ile uyum sağlayacak mobilyaların, kırlent veya kumaşların taşıdığı renk tonlarına öncelik verebilirsin.

  • Dekoratif Hatıralar

Belki bir seyahat anın belki çok sevdiğin bir objeni kütüphanende değerlendirmeye ne dersin? İster yatay konumlandırdığın kitaplarının üstüne ister kitapların arasında kitap tutucu görevi görecek şekilde yerleştir, eminiz ki bu dekoratif hatıralar kitaplığına ruh katacak.

  • Ayıraç Görevi

Evinizin odasında farklı iki bölüm oluşturmakta kitaplığınız ile yapabilecekleriniz arasında. Mekanınızı iki bölüme ayırmak ve kitaplarınız dekorasyonunuzun en göz önünde parçası haline getirmek iyi bir fikir olacak.

  • Star Işığı

Uygun renk ve şekilde kütüphanenizi seçtiniz ve kitaplarınızı yerleştirdiniz. Peki ya aydınlatma? Raflarınızdaki kitap kapaklarına dikkat çekebileceğiniz bir aydınlatma tercihi odanın tüm atmosferini değiştirecektir.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.