Terrazzo Deseni ile Evlerde Venedik Etkisi

Terrazzo Deseni ile Evlerde Venedik Etkisi

2019 yılından beri adından sıkça söz ettiren terrazzo, bu yılda ev dekorasyonlarında sıklıkla göreceğimiz bir malzeme olacak. Terrazzo, 15. ve 16. yüzyıllarda Venedik’te kullanılmaya başlanan bir yüzey malzemesi. Çimentonun içine mermer, granit, taş parçaları ile katılarak oluşturulan terrazzo, günümüzde epoksi reçineler katılarak da oluşturulmaktadır. Terrazzo desenine evinizde yer vermek için pek çok ürün mevcut. 

Terrazzo artık sadece sert yüzey malzemesi olmaktan çok uzak, çünkü terrazzo deseni evin pek çok noktasında uygulayabilirsiniz. Örneğin terrazzo desenli duvar kâğıtlarını kullanarak evinize modern bir görünüm verebilirsiniz. Fakat bu desene sahip duvar kâğıtlarını odanın her duvarını kullanmaktansa bir duvara uygulamayı tercih edebilirsiniz. Terrazzo desenini ev tekstilinde kullanacaksanız eğer birkaç önemli noktayı gözden kaçırmamalısınız. Eğer tercih ettiğiniz terrazzo deseninin geneli açık renkliyse koyu zeminlerde, desen koyu renkliyse de açık renkli zeminlerde kullanarak alanda karmaşa oluşturmamak önemli bir nokta. 

İster banyonuzda duşakabin içerisinde ister salonunuzda vazolar, objeler yada mobilyalarınızda tercih edeceğiniz bu desenler ile mekanlarınıza sıra dışı bir hava katabilirsiniz. Metal, ahşap ya da mermer ayaklı terrazzo desenli masalar sayesinde evinizde sade ama şık bir etki oluşturabilir bu sayede yaşam alanınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.