2022 TRENDLERİ: EVLERDE DOĞAL FORMLU DUVARLAR

2022 TRENDLERİ: EVLERDE DOĞAL FORMLU DUVARLAR

2022’nin mimari trendleri arasında yaşam alanlarında doğal formlu duvarlar ilk sıralarda yer alıyor. Köşeli, dik açılı duvarlar yerine oval ve yuvarlak hatlı doğal görünümlü duvarlar hem oturma odası, yatak odası, yemek odası gibi iç alanlarda hem de balkon, bahçe, veranda gibi dış alanlarda daha sık göze çarpıyor.

2022 yaz dekorasyonunda öne çıkan, doğal görünümü ve estetik formuyla yaşam alanlarına artı değer katan doğal görünümlü duvarlar,  sıklıkla evin salonunu mutfağa ya da antreye bağlayan alanlarda kullanılıyor. Bu sayede evin merkezi olarak konumlanmış ortak kullanım alanlarına ayrı bir derinlik verilmiş oluyor. Ayrıca 20222’nin ev dekorasyon trendlerine etki eden bu akım sayesinde, mobilyalar da oval ve yuvarlak hatlı tercih ediliyor. Böylelikle evin yapısal görüntüsüyle mobilyalar arasında da bir uyum yakalanmış oluyor.

Doğal formlu görüntüsüyle yaşam alanlarına sadelik ve şıklık katan doğal formlu duvarlar, renk seçimlerine de etki ediyor. Yaratılan bu doğal görünümü desteklemek amacıyla beyaz, krem, açık gri gibi sade renkler tercih ediliyor. Böylelikle iç ortamdaki aydınlık hava artırılmış oluyor. Aynı şekilde bahçe ya da veranda kullanımlarında da doğal formlu duvarların eklenmesi, etraflarına doğru şekilde konumlandırılan peyzaj çalışması ya da doğru bahçe mobilyaları ile açık alanların mimari kalitesini bir kaç kat artırmayı başarıyor.

Görünen o ki doğal formlu duvarlar, 2022’den başlayarak uzunca bir süre hayatımızda kalacak ve yeni trendlerden etkilenerek evleri, yaşam alanlarını değiştirmeye, güzelleştirmeye devam edecek.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.